בואו לרקוד עמנו באחד מהסניפים ברחבי הארץ
תל אביבי מרכז, תל אביב צפון (רמת אביב), הרצליה וירושלים. בקרוב סניפים חדשים!

ריקוד אירי - שיעורי בוקר
ימי שישי, 9:30-11:00, סטודיו "דאנסיטי", רח' סוקולוב 22, הרצליה.עברנו לסטודיו חדש ומקסים ברמת אביב!
הסטודיו חדיש ומאובזר ברצפה נוחה למחול, מערכת שמע מתקדמת, ציוד ספורט מגוון ואווירה כייפית. מוזמנים להתרשם!

מורה מוסמכת ראשונה בארץ לקונגרס המורים לריקוד אירי
נועה פיטליק עברה את בחינות ההסמכה בהוראת הריקוד האירי וכיום היא המורה המוסמכת הראשונה בישראל מטעם "קונגרס המורים לריקוד אירי".

שיעורי ריקוד אירי של "רינקא"
לפרטים הקליקו כאן

אודות
ריקוד אירי
חדשות האתר
גלרית תמונות
גלרית וידאו
צור קשר
שתף |

אירוח בפורום מוסיקה אירית

פורום מוסיקה אירית באתר "וואלה" (כיום YNET) מארח את נועה פיטליק לסשן שאלות ותשובות בנושא ריקוד אירי בעקבות שהותה המוצלחת באירלנד והפיכתה לישראלית הראשונה המתחרה וזוכה בתחרות ריקוד אירי. האירוח התקיים בתאריך 17.5.2005.


ש: מתי ושי שאלו: איך הגעת אל הריקוד האירי, באיזה גיל התחלת ללמוד והיכן? האם המופע "לורד אוף דה דאנס" נתן לך את הדחיפה הראשונית ללמוד ריקוד אירי?
 
ת: כשהייתי בת 15 הלכתי לראות את "לורד אוף דה דאנס", ומאז אני "מכורה" :אני זוכרת שעוד באותו לילה, כשחזרתי מההופעה, התיישבתי מול האינטרנט והתחלתי במסע חקר הריקוד האירי שנמשך, בעצם, עד היום. אני היום בת 21.
 
למרות שהדחיפה הראשונה שלי להתעסק בריקוד אירי אכן היתה לאחר שצפיתי בלורד אוף דה דאנס,  מהר מאוד הבנתי שאני נמשכת יותר לסגנון המסורתי מאשר לסגנון ה-Show ש"לורד אוף.." מתהדר בו. אני חושבת שהדחיפה *האמיתית* שלי היתה כאשר גיליתי איזה עולם נפלא עומד מאחורי המושג "ריקוד אירי".

מאחר שאין בישראל בתי ספר מקצועיים לריקוד אירי, התחלתי ללמוד לבד, מקלטות וידאו והמשכתי מאוחר יותר לסדנאות אצל מורים באירלנד.
 
 
על הרקע הנדרש ללימוד ריקוד אירי
 
ש: שרון ש. שאלה: אני בת 16, רוקדת בלט קלאסי מגיל 6 בערך. נראה לי שהרקדניות האיריות המצליחות מתחילות ללמוד ריקוד אירי מגיל צעיר מאד. מה הסיכוי של תלמידת תיכון להשתוות להן אם אתחיל ללמוד עכשיו?
 
ת: אני עוסקת בריקוד וספורט מגיל 3, כולל בלט קלאסי, מודרני, ג'אז וכו'.

נכון הדבר שרבות מהאלופים כיום התחילו לרקוד בגיל צעיר (בדומה לבלרינותרבות בתחום הבלט הקלאסי), אבל לא חובה להתחיל ללמוד מוקדם כדי להיות רקדן אירי טוב ואף להתחרות בתחרויות חשובות ולזכות בהן.

היום, בעולם הריקוד האירי, שמים דגש חזק על Cross Training כלומר, עיסוק בכמה סגנונות מחול בו זמנית לפיתוח שיווי משקל, כוח, יציבה ועוד. אני מרגישה שלרקדנית בלט, מודרני או ג'אז יהיו יתרונות מסוימים אפילו עלרקדנים שרוקדים ריקוד אירי כל חייהם.

ישנם סיפורים אין ספור על רקדנים שהתחילו לרקוד בגיל מאוחר יחסית. מייקל פלאטלי עצמו התחיל לרקוד בגיל 11, הנחשב לגיל מאוחר לרקדן ברמתו, והגיעו לגדולה. כמוהם גם אני- התחלתי לרקוד בגיל 15 והיום אני מסוגלת להשתתף בשיעורים מתקדמים.
כל מה שצריך הם נחישות ועבודה קשה.
בהצלחה!
 
 על לימוד ריקוד אירי באירלנד
 
ש: אסטרו-נעמי שאלה: האם יצרת קשר עם מורה עוד מהארץ? האם הצטרפת לבית-ספר לריקוד לזמן מסוים או לסאמרסקול? למי שרוצה לעשות את זה - מה צריך לעשות? 
ת: יצרתי קשר עם המורה שלי  עוד מהארץ. בזמנו חיפשתי מורה שתוכל "לאמץ" אותי ושלחתי מכתבים לכל ארגון ומורה קיים בתחום. מי שהפכה בסופו של דבר למורתי היתה בין הראשונות  שענו לי והיא הסכימה לקבל אותי מיד. נסעתי אליה באוגוסט של שנה שעברה ושוב השנה.
הצטרפתי באופן רשמי לבית הספר שלהScoil Rince Cill Easra  בדבלין, והפכתי שם לתלמידה מן המניין. כאחת כזאת, גם יכולתי להתחרות בתחרויות רשמיות של ארגון An Comhdhail, הארגון אליו היא שייכת.

אני חייבת להודות שזה היה מבצע לא פשוט בכלל, במיוחד השהות האחרונה שלי בדבלין, בת השלושה חודשים, בעיקר מבחינת תקציב. אירלנד, כידוע, משתמשת באירו שפירושו פשיטת רגל או קרוב לזה לישראלי הממוצע. לכן, הייתי ממליצה ראשית לחשוב על התחום הכלכלי ורק אחר כך על מורה או בית ספר.
אם את מחפשת סאמרסקול מומלץ, אני מכירה אתBlas  בלימריק ואת Rince בדבלין- שמארגן סולן ריוורדאנס לשעבר רונאן מק'קורמק.
 
ש: "דודה" ביקשה מנועה לשמוע קצת על המורה שלה.
 
ת: כשהייתי באירלנד, היו לי שתי מורות: ג'קלין לי ואחותה, שרון מוריי.
שתיהן בעלות תואר הוראה בריקוד אירי (TCRG) ותואר שופטות בתחרויות ריקוד אירי (ADCRG). שתיהן רוקדות מגיל 4 והתחרו בעבר באליפות העולם- כולל זכייה משותפת בקטגוריית ריקוד בזוג ומקום שלישי לשרון ומקום שני לג'קלין בקטגוריית יחידים.!

כיום הן מנהלות ומלמדות יחד בבית הספר לריקוד אירי Scoil Rince Cill Easra ויש להן שתי תלמידות שהשתתפו והשיגו תוצאות מעולות באליפות אירלנד האחרונה.
ג'קלין היא גם המזכירה והרכזת של הארגון שאליו היא שייכת, An Codhmhail הארגון השני בגודלו בתחום הריקוד האירי בעולם, והיא אחראית עלמרבית התחרויות הגדולות, אדמיניסטרציה ועוד (שרון גם שייכת לאותו ארגון).

מדובר בשתי פרסונות חיוביות ובעיני בעלות הילה, שאני גאה לקרוא להן המורות שלי.
 
פרסום ראשון :18/08/2009 19:59:34
עדכון אחרון :21/08/2011 12:02:07
© כל הזכויות שמורות 2006 ל רינקא - בית הספר לריקוד אירי
קידום באינטרנטשירות 10בניית אתריםקידום עסקים באינטרנט